Mój sprzęt fotograficzny (2016)


Uwielbiam swój aparat i myślę, że dokonałam dobrego wyboru. Dostaje pytania czym robię zdjęcia, także jest oto post dla was! :)
 Mój aparat to Pentax k50, obiektywy do tego aparatu nie są tak łatwo dostępne jak dla popularnych systemów Canon i Nikon, jednak jest to bardzo dobry sprzęt i ciesze się, ze jest to Pentax.
 Mój pierwszy obiektyw to Pentax smc da 18-55 mm f/3.5-5.6 al wr, jest to standardowy obiektyw kitowy, jednak jest uszczelniany, kompaktowy i zdjęcia wychodzą dobrej jakości.Drugi obiektyw jaki posiadam jest Pentax 50mm f1.4 SMC FA , klasyczna jasna pięćdziesiątka. Jest to obiektyw starej konstrukcji, autofokus nie powala, ale soczewki są wykonane z prawdziwego szkła, dziwki temu obiektyw pięknie "maluje" obraz. To dobry obiektyw w dobrej cenie, świetnie nadaje się do artystycznych portretów oraz zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Ostatni obiektyw to Sigma 17-50mm f/2.8 ex dc os hsm. Jest to obiektyw uniwersalny z jasnym światłem. Polecam ten obiektyw dla początkujących fotografów, ponieważ można nim wykonać ładne i ostre zdjęcia. Dzięki jego zakresie ogniskowych nadaje się do krajobrazu, portretu, reportażu, jak i makro, ponieważ przy ogniskowej 50mm można ostrzyc od 30 cm, co pozwala na dobre zbliżenie .

Posiadam lampa reporterska Yongnuo speedlite yn560 III, jest to tania i manualna lampa. To dobry sprzęt, jednak wciąż uczę się używania jej.Inne sprzęty i gadżety jakie posiadam to:

  • wyzwalacze radiowe do lampy
  • blenda 
  • softbox
  • pilot do sterownia aparatu
  • pierścienie pośrednie
  • filtry ND
  • dwa softboxy ze światłem ciągłym i statywy do tła. 
A ty jakiego sprzętu używasz?

pozdrawiam Sylwia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Sylwia G Photography , Blogger